Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

Łazienka jest miejscem, w którym każdy chce poczuć się komfortowo i swobodnie. Jednak dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej, poruszanie się po łazience jest czasami dużym wyzwaniem. Dlatego ogromną rolę odgrywa swobodny dostęp do urządzeń sanitarnych oraz możliwość wygodnego korzystania z toalety. Jednym z podstawowych rozwiązań stosowanych w łazienkach, czy to publicznych czy prywatnych, zwiększających zakres samodzielności są specjalne uchwyty i poręcze. Sposób zamontowania oraz odpowiedni kształt i wymiary, mogą z powodzeniem zaadaptować każdą standardową łazienkę dla osób niepełnosprawnych. Należy pamiętać, że w przypadku obiektów publicznych obowiązują sztywne przepisy, które mają na celu przed wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa osobom o ograniczonej sprawności ruchowej. W łazienkach prywatnych są nieco złagodzone.

Uchwyty, które zapewnią bezpieczeństwo

Przy wyborze uchwytów dla niepełnosprawnych duże znaczenie ma ich solidność i wytrzymałość. Pewność chwytu i odpowiedni rozmiar są głównymi czynnikami wpływającymi na bezpieczeństwo i komfort osoby korzystającej z toalety. Nieprofesjonalny montaż i nieodpowiedni wybór sanitariatów mogą zniweczyć plany zaadaptowania łazienki. O ile osoba młoda poruszająca się na wózku inwalidzkim może mieć więcej siły, by prawidłowo podpierać się, korzystając z toalety, to niestety seniorzy niepełnosprawni ruchowo, mogą mieć większy problem. Dlatego uchwyty muszą być wykonane z myślą o ograniczonej sile i mobilności. Przede wszystkim poręcze nie powinny się ślizgać w dłoni, a także być wykonane z trwałych i wytrzymałych materiałów. Poręcze dla niepełnosprawnych, z racji częstego użytkowania mają za zadanie służy przez długie lata.

Funkcjonalność poręczy łazienkowych

Zarówno przy toalecie, jak i umywalce należy zapewnić użytkownikowi dostępność wszelkich akcesoriów z pozycji siedzącej. Uchwyty muszą przebiegać wzdłuż umywalki lub być umocowane na ścianie za nią. Przy muszli klozetowej niezbędne będzie zamontowanie poręczy po jej obu stronach. Dobrym i praktycznym rozwiązaniem będzie zastosowanie podwieszanej miski ustępowej, co pozwoli znacznie zaoszczędzić miejsce, jak i wygodę osobie poruszającej się na wózku. Poręcze przyścienne mogą być stałe lub uchylne, jak i składane i uchylne. Z pewnością takie rozwiązania ułatwiają poruszanie się po małych powierzchniach. Dla osób niepełnosprawnych również dużym problemem bywa korzystanie z kąpieli. Chcąc zapewnić bezpieczeństwo, niezbędne będzie zamontowanie poziomych oraz pionowych uchwytów, umożliwiających wchodzenie, wychodzenie i wstawanie z wanny. Podobnie w przypadku prysznica, należy zamontować pionowe i poziome poręcze dla ułatwienia poruszania się.

Niezawodność i elegancja

Zarówno uchwyty, poręcze, siedziska prysznicowe, jak i inne elementy wyposażenia łazienki muszą być funkcjonalne i umożliwić osobie niepełnosprawnej samodzielnie dbanie o higienę osobistą. Prawidłowe rozmieszczenie poręczy i uchwytów stanowi najważniejszy warunek zapewnienia wygody osobom niepełnosprawnym i seniorom. Jednak poza tymi kluczowymi kwestiami, także wygląd i estetyka mają znaczenie. Różnorodność stylistyki, wykończenia, materiałów i kolorów daje nieograniczone możliwości aranżacji łazienki wzbogaconej o dodatkowe elementy. Ich wybór zależy od charakteru wnętrza – doskonale wpisują się w architekturę domową, galerii handlowych, urzędów, placówek służby zdrowia, jak i eleganckich hoteli i pensjonatów. Pełny komfort i wygodę gwarantują najwyższej jakości materiały, w pełni dostosowane do potrzeb każdego użytkownika. Dzięki wysokogatunkowym materiałom uchwyty i poręcze będą służyć osobom niepełnosprawnym i seniorom przez długie lata. Oferowane przez nas elementy pomieszczeń sanitarnych są w pełni odporne na korozję i uszkodzenia. Produkowane są ze stali nierdzewnej, stali białej malowanej proszkowo.

Odpowiedni wybór poręczy dla każdego wnętrza

Każda łazienka wymaga odpowiedniego dostosowania poręczy i uchwytów do jej wielkości, aranżacji oraz architektury. Dzięki zmniejszonej średnicy, uchwyty z serii SIMPLY dostępne w naszej ofercie, stanowią doskonały element małej łazienki, zarówno do użytku domowego, jak i publicznego, w miejscach takich jak szpitale, szkoły, urzędy i domy opieki społecznej. Odporność na wszelkie uszkodzenia oraz dużą estetykę zapewnia wykonanie ze stali kwasoodpornej lub malowanej proszkowo na biały kolor. Seria STANDARD o większym pochwycie idealnie wpisuje się w pomieszczenia o większej powierzchni – najczęściej łazienek publicznych. Dodatkowo uchwyty posiadają niezbędne atesty i spełniają wszystkie europejskie normy bezpieczeństwa dotyczące likwidacji barier. Są najczęściej wybieranymi elementami wyposażenia łazienki w całej Europie. Dla osób bardziej wymagających, którzy wysoko cenią sobie estetykę wnętrza, polecane są uchwyty z eleganckimi wykończeniami, które w pełni zakrywają mocowania i śruby. Funkcjonalność i estetyka uchwytów oraz poręczy z serii STANDARD PLUS sprawia, że przeznaczone są one do pomieszczeń wymagających szczególnego utrzymania czystości i dezynfekcji. Idealnie sprawdzają się w gabinetach lekarskich, szpitalach i przychodniach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl