Suszarka do rąk z plastiku czy stalowa?

Mimo szerokiego wachlarza suszarek do rąk wielu konsumentów wybiera dostępne w niższych cenach w porównaniu do stalowych, takie o prostej budowie, białe plastikowe suszarki do rąk. Są one o niewielkiej mocy często z możliwością montażu na ścianie. Do elektrycznej suszarki do rąk plastikowej często dołączone są uchwyty, śruby i inne przedmioty niezbędne do prawidłowego i jakże prostego montażu.

Zazwyczaj w zestawie 4 kołki ułatwiają montaż, suszarka do rąk podłączona jest do gniazdka elektrycznego za pomocą dołączonego przewodu. Jak już wspomniane było, na początku są to tańsze wersje suszarek do rąk . Ich cena waha się pomiędzy 100 a 300 złotych. Ceny są zróżnicowane a ich wysokość zależy od różnych rzeczy, głównie parametrów. Głównym czynnikiem mający wpływ na cenę suszarek do rąk jest moc silnika znajdującego się wewnątrz urządzenia.

Moc silnika często waha się w przedziale od 300 do 450 W. Czas pracy suszarki do rąk przy takiej mocy wynosi ponad trzydzieści sekund. Korzystanie ze słabszej mocy urządzeń nie gwarantuje, że nasze ręce zostaną dokładnie i w pełni osuszone. Aby dłonie zostały całkowicie osuszone, trzeba skorzystać z suszarek do rąk kilka razy. Urządzenia plastikowe są wykonane z tworzywa sztucznego ABS. W dolnej części urządzenia znaleźć możemy otwór z którego wydobywa się strumień powietrza. Kiedy urządzanie wykryje ruch, włącza się grzałka oraz wentylator.

Działanie takich suszarek do rąk możemy porównać do działania suszarek do włosów powszechnie przez nas stosowanych. Różnicę pomiędzy plastikowymi suszarkami do rąk a stalowymi stanowi budowa urządzeń. Jeżeli mamy do rozdysponowania większą sumę gotówki warto zainwestować w stalową suszarkę do rąk. Stalowe urządzenia są trwalsze, mają większą moc silnika, który napędza system. świetnie radzą sobie one w miejscach, gdzie użytkowanie jest częste. Metalowe suszarki do rąk podobnie jak te plastikowe, również montowane są na ścianie, za pomocą dołączonych do urządzenia bolców mocujących. Silniki elektryczne znajdujące się wewnątrz tych urządzeń są znacznie mocniejsze.

Parametry silników wahają się pomiędzy 400 a 1400W. Dzięki zastosowaniu mocniejszego silnika system uruchamiany jest przez fotokomórkę, a czas suszenia spada poniżej trzydziestu sekund. Niestety zawsze warto zwrócić uwagę na słabe strony urządzenia. Otóż zastosowanie stalowego urządzenia, przez mocniejszy silnik, może być uciążliwe. Suszarki do rąk o dużej mocy są hałaśliwe. Wyższa cena nie zawsze świadczy o jakości. Jednak, jeśli planujemy zapłacić więcej, zwróćmy uwagę czy te głośniejsze suszarki do rąk posiadają dodatkowe wytłumienie w swoim wnętrzu.

Wybór urządzenia zależy od potrzeb, a często też od ceny. Nieraz nie warto przepłacać. Nie każdy ma możliwość wrzucenia sobie urządzenia w koszty działalności. Róbmy mądre zakupy a więcej gotówki zostanie w naszym portfelu. Zapoznajmy się na wszelki wypadek z zasadami zwrotu produktu a dodatkowo z tym co zawarte jest w karcie gwarancyjnej. Pośpiech nie jest w tym przypadku dobry.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl