Suszarka do rąk czy ręczniki papierowe – Co wybrać?

Coraz częściej modniejsze staje się życie w zgodzie z naturą. Niekiedy pomaga, ale często też przeszkadza rozwój technologiczny. Coraz więcej ludzi przystosowanych jest do wygodnego trybu życia. Chcą oni mieć coraz więcej sprzętów. Czynność wycierania rąk nabiera nowego znaczenia. Nie jesteśmy ograniczeni do ręcznika, ale korzystamy coraz częściej z ręczników papierowych a ostatnio ze specjalnych suszarek do rąk.

Wszystko dla naszej wygody. Używanie ręczników papierowych powoduje gromadzenie odpadów, mimo, że niejednokrotnie produkowane są z makulatury. Po użyciu raczenie nie są poddawane recyklingowi. Zastosowanie podajników w naszych pomieszczeniach wymaga zakupu również specjalnych podajników i koszy, gdzie indziej stosowane są suszarki do rąk.

Ręczniki papierowe wymagają koszy na odpady, pracowników, którzy gotowi są na bieżąco dbać o czystość, a także zużycia worków na śmieci, czego nie zastosujemy podczas korzystania z suszarek do rąk. Plusem korzystania z ręczników papierowych a nie suszarek do rąk jest fakt, że wspomniane ręczniki znacznie szybciej rozkładane są przez środowisko. Niestety ich zastosowanie niesie za sobą konieczność używania innych produktów, które rozkładają się znacznie wolniej. Korzystanie z ręczników papierowych wychodzących z podajników traktowane jest jako najbardziej higieniczne.

Ręczniki z dozownika mają mały kontakt z zewnętrznym środowiskiem. Suszarki do rąk mogą być skupiskiem bakterii. Miejsca w których są montowane bywają często wilgotne ciepłe. Powietrze w suszarkach do rąk trafia tam uprzednio zassane z pomieszczenia w którym znajduje się urządzenie i może być pełne bakterii. Nie mamy jednak co panikować, bowiem coraz to nowsze modele suszarek do rąk wychodzą z taśmy produkcyjnej wyposażone w filtr. Filtry te oczyszczają powietrze, dzięki czemu nie mamy powodów do paniki, że złapiemy jakąś bakterię .

Przy dokonaniu wyboru między ręcznikiem papierowym a suszarką do rąk należy wziąć pod uwagę wiele aspektów. Nie tylko cena decydować powinna o naszej decyzji. Suszarki do rąk jako jednorazowy wydatek przewyższają kwotowo ręczniki, ale przy dłuższym użytkowaniu staje się to bardziej opłacalne. Nie wszędzie suszarki do rąk się sprawdzają, mamy przecież przykładowo gabinety stomatologiczne, gdzie zastosowanie ręczników zamiast suszarek do rąk jest oczywiste.

Co jest bardziej bezpieczne dla środowiska, zależy od naszego zapotrzebowania. Jako konsumenci musimy być świadomi, czytać etykiety na produktach, abyśmy wiedzieli jakie jest zużycie energii elektrycznej przez suszarki do rąk, przy niestabilnych cenach energii. Jako społeczeństwo robimy się coraz bardziej wybredni i wymagający, produkt, niezależnie od tego czy jest to elektryczna suszarka do rąk czy ręcznik papierowy, musi być praktyczny, ale też ma wyglądać. Producent zatem walczy o nasze pozytywne odczucia wizualne, nie należy jednak ufać jedynie pierwszemu wrażeniu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl