Jak wybrać dobrą suszarkę do rąk?

Coraz modniejsze staje się korzystanie z elektrycznych suszarek do rąk. Jak wybrać ten najlepszy produkt, pokrótce opowiem w artykule. Jako konsument mamy niestety niewielką wiedzę na temat urządzeń które zakupujemy, nasza świadomość z czasem korzystania z urządzeń rośnie.

Ważnym czynnikiem jakim kieruje się konsument przy wyborze produktu jest jego cena. Gdy jest zbyt wysoka, produkt nie cieszy się powodzeniem, a co za tym idzie producent nie zarabia. Przy zakupie nie należy jednak sugerować się jedynie ceną, często zawyżaną jednak przez sklepy, ale jakością materiałów z jakich suszarka do rąk została wykonana.

Plastikowe suszarki do rąk charakteryzują się łatwością w utrzymaniu jej stanu technicznego. Są one jednocześnie zazwyczaj słabsze, charakteryzujące się krótszą żywotnością. Suszarki do rąk wykonane ze stali nierdzewnej dłużej służą konsumentowi jak wykazują badania. Suszarki do rąk ze stali niestety są gorsze w czyszczeniu niż te z plastiku. Dobry produkt to nie tylko taki o ładnym wyglądzie, ale liczy się też wnętrze. Suszarki do rąk pracują zazwyczaj w zakresie 800-1200 W, są też modele o większej mocy. Od mocy zależy również czas suszenia.

Gdy zależy nam, aby suszarka do rąk była ekonomiczna proponujemy wybrać taką, której czas suszenia nie jest większy niż kilkanaście sekund. Jeżeli wzgląd czasowy nie wpływa na naszą decyzję możemy wybrać urządzenia znacznie tańsze, również spełniające swoją rolę. Kupując suszarkę do dłoni nie zapomnijmy o okresie gwarancji. Świadomość konsumenta rośnie i coraz więcej z nas jest gotowa egzekwować swoje prawa.

Czytanie regulaminów nawet suszarki do rąk spowoduje, że producent będzie starał się poprawić jakość produktu. Jak wiemy nie wszystkie uszkodzenia mogą podlegać gwarancji. Przed zaczęciem użytkowania suszarki do rąk zalecane jest zapoznanie się z podręcznikiem jak z niej korzystać. W obszernej książeczce znajdziemy informację, że należy pamiętać o regularnym czyszczeniu urządzenia. W suszarce do rąk mogą gromadzić się bakterie, które w wyniku użytkowania mogą przenieść się na inne osoby, dlatego zaleca się czyścić urządzenie codziennie.

Producent nie zawsze zapewnia, a raczej leży to po stronie konsumenta, aby dokonać przeglądu urządzenia. Koszt takiego zabiegu jest niewielki, wahający się w granicach kilku a czasem i kilkudziesięciu złotych. Przegląd techniczny nie jest obowiązkowy, ale warto zadbać by suszarka do rąk nie stała się zbiorowiskiem kurzu i bakterii.
Wiadomo nie od dziś, że, gdy o coś dbamy służy to nam przez wiele lat. Nie musimy co roku kupować suszarki do rąk, wystarczy, aby zadbać o jej stan a bez wątpienia przy dobrym użytkowaniu, zgodnym z zasadami zawartymi w podręczniku jak korzystać z urządzenia, posłuży ona nam przez dobrych kilka lat. Dlatego dbajmy o rzeczy a nasz portfel nie zacznie przez nas cierpieć. Zasady BHP od dziś nie powinny być nam już obce.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl