Dyson – wiedza, inteligencja, niezawodność

Dyson to firma, która wprowadza na rynek wyłącznie innowacyjne rozwiązania. Za jej sukces odpowiada sam Sir James Dyson, który w 1993 roku założył firmę pod własnym nazwiskiem. Historia firmy sięga jednak znacznie dalszego okresu. Bowiem już w 1978 James Dyson rozpoczął pierwsze prace nad niecodziennym wynalazkiem. Przyczyną była ciągle malejąca wydajność odkurzacza, w którym zbierał się kurz, powodujący spadek siły ssania. James Dyson, będąc inżynierem i zarazem projektantem, postanowił stworzyć więc pierwszy na świecie odkurzacz bezworkowy.

Wszechstronność i szeroki asortyment firmy Dyson

Ku wielkiemu zaskoczeniu, odkurzacze Dyson są obecnie sprzedawane w 65 krajach na całym świecie. To innowacyjne rozwiązanie, które w 2005 roku ogłoszono liderem amerykańskiego rynku pod względem wartości sprzedaży.

James Dyson wykorzystując swoją wiedzę i aktualny potencjał, zaczął, w towarzystwie innych naukowców, tworzyć produkty i urządzenia przemysłowe, ułatwiające użytkowanie i codzienne funkcjonowanie. To nie są zwykłe przedmioty, a inteligentne urządzenia, współpracujące z otoczeniem i wykorzystujące maksimum swoich możliwości.

Jak powiedział sam Sir James Dyson: „Motywuje nas to, co niemożliwe.”. I rzeczywiście, produkty Dyson to rozwiązania dla (wydawać by się mogło) rzeczy niemożliwych. Na rynku zaczęły pojawiać się więc odkurzacze bezprzewodowe, suszarki do włosów, lampy, wentylator chłodzące i grzejące, jak również nawilżacze powietrza i oczyszczacze powietrza.

Wszystko to sprawiło, że firma Dyson jest obecnie właścicielem 8000 patentów, zatrudnia ponad 7000 osób na całym świecie, z czego prawie połowa to naukowcy i inżynierowie oraz stale nawiązuje współpracę z uczelniami, w celu opracowywania najnowszych technologii.

Mimo iż w sukces Jamesona musiała wstępnie zainwestować jego żona Deirdre Hindmarsh, to zdecydowanie nie był to trefny biznes. Dziś wartość majątku Jamesa Dysona szacuje się na 1,1 miliarda funtów brytyjskich, a sama firma w ciągu roku sprzedaje około 13mln produktów na całym świecie, ciągle zwiększając swój próg. Według prognoz, do 2020 roku w firmie Dyson ma pracować już 12 tysięcy osób, a obroty mają wzrosnąć o 4 mld funtów rocznie. Według GfK to jedna z najszybciej rozwijających się firm w Europie.

Wyposażenie toalet publicznych

James Dyson nie byłby sobą, gdyby nie wprowadził kilka innowacyjnych rozwiązań do ciągle zaniedbywanych toalet publicznych. Jak wiadomo, nie każda toaleta publiczna jest bowiem wyznacznikiem czystości i sterylności. Ma na to wpływ ciągła wilgoć, sprzyjająca rozwojowi bakterii i nieodpowiednie wyposażenie toalet, które zamiast zwiększać poziom higieniczności, często utrudnia użytkowanie zarówno gościom, jak i osobom sprzątającym.

James Dyson wraz ze swoim zespołem inżynierów, przełamując konwencjonalne technologie i poddając ciągłym wątpliwością wydajność ręczników papierowych, ich wpływ na środowisko oraz skuteczność tradycyjnych suszarek do rąk, stworzył swoją interpretację, która wzniosła toalety publiczne na wyższy poziom higieniczności.

W październiku 2006 roku swoją premierę miała bowiem suszarka do rąk Dyson Airblade. To najbardziej higieniczne suszarki do rąk, które zyskały certyfikat NSF P335, świadczący o skuteczności i szybkości suszenia (15 sekund i krócej). Suszarki do rąk Dyson Airblade to połączenie cyfrowego silnika Dyson V4 i niezawodnego filtra HEPA. Cyfrowy silnik wyróżnia się zarówno kompaktowym rozmiarem, jak i niebywałą mocą. Zamiast szczotek węglowych, które szybko ulegają zużyciu, wykorzystywany jest impuls cyfrowy, który pozwala na trzy razy szybszy obrót silnika. Ponadto cyfrowy silnik zapewnia ciche suszenie w zaledwie 10sekund!. Strumień nieogrzanego powietrza, który wytwarza silnik, osiąga bowiem prędkość aż 640km/h, który wydostaje się przez 0,3 milimetrową szparę, tworząc niewidzialną wycieraczkę dla dłoni.

Suszarki do rąk Dyson Airblade wyposażone są również w wyjątkowy filtr HEPA, który wychwytuje prawie 100% bakterii z powietrza, sprawiając że dłonie suszone są czystym i wolnym od mikroorganizmów powietrzem. Dzięki niemu, suszarki Dyson są najbardziej higienicznymi suszarkami do rąk. Nie posiadają żadnych elementów grzewczych ani zbiornika na wodę. Mają dodatek antybakteryjny i bezdotykową, intuicyjną obsługę.

Na rynku dostępne są obecnie trzy suszarki do rąk Dyson Airblade:

  • Dyson Airblade V

  • Dyson Airblade dB

  • Dyson Airblade Tap

Dyson Airblade V

Suszarka do rąk Dyson Airblade V to jedna z najszybszych i najbardziej higienicznych suszarek, która jednocześnie nie generuje wysokich kosztów eksploatacji. To produkt, określający niesamowity postęp technologiczny i zaangażowanie inżynierów firmy Dyson.

Suszarka do rąk Dyson Airblade AB12 V jest bowiem nie tylko funkcjonalna, ale również designerska, dzięki czemu wprowadza odrobinę luksusu do pomieszczenia i doskonale sprawdza się w nowoczesnych wnętrzach.

Wyposażona w zintegrowany i kompaktowy silnik cyfrowy, pozwala wytwarzać powietrze o niezwykłej prędkości i wysuszyć dłonie w zaledwie 10-12 sekund. Dzięki niemu, suszarka Dyson Airblade AB12 V odstaje jedynie 10cm od ściany i nie zajmuje dużo miejsca. Sprawdzi się nawet w miejscach o ograniczonej przestrzeni.

Niewielki gabaryt to jednak nie jedyna zaleta cyfrowego silnika. Model ten uznawany jest za jeden z najmniejszych silników na świecie i potrafi zassać nawet do 30 litrów powietrza na sekundę. Pracę nad nim zajęły technologom aż 7 lat i przyniosły zaskakujące rezultaty.

Suszarka Dyson Airblade V posiada jedną ważną cechę. Wytwarza ona dwa osobne strumienie powietrza o dużej prędkości, które w całości obejmują dłonie, dokładnie strząsając z nich wodę. Suszarka do rąk Dyson wyposażona jest w filtr HEPA H13 i aktywuje się przy pomocy czujników pojemnościowych, co znacznie zwiększa poczucie higieniczności. Nie trzeba bowiem dotykać żadnego z elementów suszarki.

Dyson Airblade V jest również bardzo łatwy w czyszczeniu i trwały ze względu na użyty podczas produkcji materiał. Wykonany został bowiem z poliwęglanu odpornego na wgniecenia, niklu oraz dodatkowej powłoki antybakteryjnej, dzięki czemu rekomenduje się go obiektom nawet o dużym natężeniu ruchu.

Dyson Airblade dB

Dyson Airblade dB to największa suszarka do rąk w ofercie. Mimo swoich dużych gabarytów jest niezwykle cicha i ekonomiczna. Wytwarza bowiem nawet o 50% niższe koszty eksploatacji. Ponadto to najbardziej wandaloodporna suszarka kieszeniowa na świecie! Ryzyko awarii wyklucza nie tylko brak typowych elementów grzejnych, ale również odporność na agresywne działanie czynników chemicznych. Skonstruowana z mocnego i trwałego poliwęglanu, gwarantuje ochronę przed wgnieceniami i zarysowaniami, co jest częstym efektem intensywnej eksploatacji toalet publicznych.

Suszarka do rąk Dyson Airblade dB generuje cienkie strumienie powietrza o niezwykłej prędkości. Te z kolei aktywowane są przy pomocy czujnika podczerwieni, gdy ręce znajdują się w tak zwanej muszli. Szczeliny w kształcie muszli wpływają na maksymalną redukcję hałasu, jaki powstaje w tradycyjnych suszarkach. Dzięki temu nic nie zagłusza naszych myśli podczas suszenia rąk.

Suszarka kieszeniowa Dyson Airblade dB suszy ręce nawet do pięciu razy szybciej. To bardzo ważny aspekt, który wpływa na rozprzestrzenianie się chorób. Na wilgotnych, niedosuszonych dłoniach może przenosić się bowiem nawet 1000 razy więcej bakterii niż na suchych rękach, a czas suszenia często bywa wyznacznikiem poziomu dosuszenia.

Na higieniczność ma jednak wpływ nie tylko bezdotykowy system i krótki czas suszenia. Filtr HEPA, w który została wyposażona suszarka do rąk Dyson Airblade dB zatrzymuje bowiem dodatkowo aż do 99,9% bakterii i wirusów, znajdujących się w powietrzu toalety publicznej. Dzięki temu z suszarki wydobywa się czyste i pozbawione mikroorganizmów powietrze.

Dyson Airblade Tap

Suszarka do rąk Dyson Airblade Tap to najbardziej innowacyjna propozycja w ofercie wyposażenia toalet publicznych. Dyson Airblade Tap łączy w sobie bowiem zarówno baterię umywalkową i suszarkę do rak. Największą jego zaletą jest więc funkcjonalność i niewielki gabaryt. Zamontować go można bowiem przy każdej umywalce w toalecie publicznej.

Ponadto suszarka do rąk Dyson Airblade Tap została zaprojektowana w oparciu o najnowsze trendy. Jej design sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach, a klasycznym doda ekstrawagancji i luksusu. To niesamowity wyraz wiedzy, postępu technologicznego i zaangażowania pracowników firmy Dyson.

Suszarka do rąk Dyson Airblade Tap podobnie jak jej poprzedniczki, wyposażona została w nowoczesny silnik cyfrowy o mocy 1600W. Jest to najmniejszy na świecie model silnika, który jako jedyny potrafi zassać nawet 30litrów powietrza na sekundę! To dzięki niemu suszenie rąk trwa zaledwie 12sekund.

Suszarka Airblade Tap to kolejne przełamanie konwencjonalnych technologii. To unikalne rozwiązanie redukuje bowiem poziom wody na podłodze, powstający na skutek oddalonej suszarki do rąk. Suszarka ma również możliwość ustawienia prędkości przepływu wody, co optymalizuje poziom zużycia wody. Zarówno woda jak i powietrze wydostają się dopiero po odebranym sygnale przez czujniki. Na podstawie elektronicznej analizy uruchamiany jest kolejno przepływ wody, a następnie powietrza. Taki bezdotykowy system dozowania zapewnia wysoki poziom higieniczności, któremu towarzyszy również wmontowany w suszarkę filtr HEPA, zatrzymujący prawie w 100% bakterie i wirusy obecne w powietrzu.

 

Dyson Airblade

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl